Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Dziś jest: czwartek, 02-10-2014
Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
Polski  |  Deutsch  |  English

Starostwo Powiatowe w Opolu
45 - 068 Opole, ul. 1 Maja 29
tel.: 77 5415101
fax: 77 5415103
e-mail:

Czas pracy urzędu
poniedziałek od 7:30 do 17:00
wtorek od 7:30 do 15:30
środa od 7:30 do 15:30
czwartek od 7:30 do 15:30
piątek od 7:30 do 14:00

Zobacz informacje o wydziałach

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 585
W tym miesiącu: 5424
Wszystkich odwiedzin: 2080657
Pałac w Niewodnikach Basen w kompleksie sportowym Zespołu Szkół w Tułowicach Polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach "Bierdzka śmierć" - polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach Zabytkowy cmentarz ewangelicki w Prószkowie Zabytkowy cmentarz ewangelicki w Prószkowie Drewniane kościoły w Czarnowąsach, Popielowie i Zakrzowie Turawskim Dom Dziecka w Turawie - nowa siedziba. Główna siedziba Starostwa Powiatowego w Opolu Droga w Szydłowie - inwestycje powiatu opolskiego Kaskada w parku zamkowym w Prószkowie Klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół w Tułowicach Polichromia w kościele św. Jadwigi w Bierdzanach. JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Krasiejowie JuraPark w Karsiejowie Malowidła ścienne na zamku w Prószkowie Malowidła ścienne na zamku w Prószkowie Most wiszący stalowy w Ozimku Rezerwat florystyczny w Nowej Kuźni Rezerwat florystyczny w Nowej Kuźni Malowana porcelana Widok z okien Domu Dziecka w Turawie Park zamkowy w Tułowicach Pałac rodu Prószkowskich w Prószkowie Sala gimnastyczna w kompleksie sportowym w Zespole Szkół w Tułowicach Sala rycerska na zamku w Prószkowie Specjalistyczny samochód strażacki dofinansowany przez powiat opolski Widok z komina Elektrowni Opole Sala rycerska na zamku w Prószkowie
Kliknij datę
 • Sobota, 4 października - Otwarte Drzwi w OCO

  Druga, jesienna Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii (Opole, ul. Katowicka 66 A), zwana też Dniem Otwartych Drzwi, zaplanowana została na dzień 4 października, który od lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Onkologii. Biała Sobota będzie też nawiązaniem do przypadającego na 17 października ogólnopolskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, dlatego wzorem lat ubiegłych organizatorzy październikowej akcji skupią się na badaniach przesiewowych (skryningowych) w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi.

   

  25 Wrz 2014 czytaj więcej
 • 7453272.jpeg

  Magnolie Powiatu Opolskiego rozdane

  Pierwszy raz powiat opolski przyznał nagrody, których celem jest nobilitacja osób o tak bogatej osobowości, że pozwala im tworzyć w zwykłym świecie rzeczy niezwykłe. Dlaczego magnolia? bo w tej roślinie jest niezwykły dualizm. Z jednej strony krucha i delikatna , a z drugiej tak silna, że nie straszna jej była epoka lodowcowa, którą jako jedna z nielicznych roślin kwiatowych na ziemi przetrwała, a do tego uznawana za wcielenie czystego, szlachetnego piękna. Ludzie działający pro publico bono - tacy właśnie są: piękni, szlachetni, mądrzy i bardzo silni.

  20 Wrz 2014 czytaj więcej
 • Na zdjęciu starosta opolski Henryk Lakwa z dyrektor DD w Chmielowicach - p. Ingrydą Gaida.

  Wyróżnienie dla jednostek Powiatu Opolskiego

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu po raz szósty wróżnił najbardziej aktywnych beneficjentów. Dokonano tego podczas corocznej konferencji "W trosce o środowisko". Wyróżnienie w kategorii: Instytucja, Organizacja pozarządowa, Inna jednostka. otrzymały: Dom Dziecka w Chmielowicach i Zespół Szkół  w Tułowicach - jednostki zarządzane przez Powiat Opolski.

  11 Wrz 2014 czytaj więcej
 • Informacja dla seniorów z powiatu opolskiego

  Uprzejmie informujemy, że w dniach od 28-29 października br. odbędzie się I Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów pn. "I NYSKA SENIORIADA". Organizatorem imprezy jest Nyski Dom Kultury. Zakończenie przeglądu odbędzie się w dniu 15 listopada br. Koncertem Finałowym w Sali Widowiskowej Nyskiego Domu Kultury w Nysie. Regulamin, druki i nIezbędne informacje znajdują się w załącznikach ponizej.

  Regulamin Nyska Senioriada 2014 OGL.doc

  Regulamin Nyska Senioriada 2014 OGL.pdf

  10 Wrz 2014 czytaj więcej